Spálňa, ktorá osloví… (Zalu, BA)

posted in: Blog | 0

Pri nárhu a realizácii sme vychádzali z požiadavky na dizajnové riešenie spálne na prezentačné účely pre firmu . Za posteľou bola vyhotovená stena so štruktúrovanou dekoratívnou omietkou. Vyhotovenie je urobené tak, že dochádza k inverznému prelínaniu sa zlatej a striebornej farby doplnenej antracitom. Hrubá reliéfna štruktúra podtrhuje jemnosť postele a podľa Feng šuej dáva stabilnú oporu pre posteľ. Vzhľadom na novodobé trendy, ovládanie svietidiel je riešené priamo pri posteli a zároveň je použité hotelové riešenie elektrických zásuviek.

spalna_zalu_1

Aj v tomto prípade sa potvrdilo, že nie je nutné mať rovnaké typy nočných lámp. Samozrejme s tým opatrne. Hlavne keď interiér nerieši interiérový dizajnér. Nočné lampy sme  atypovo riešili závesnými svietidlami. Nočné stolíky sú nahradené dizajnovými príručnými stolíkmi. Posteľ v spálni bez viacerých vankúšov je ako žena bez šperku. Preto, každý bytový architekt sa vyteší práve v harmonickom zladení dekoratívnych textílií.

spalna_zalu_2

Tak ako v prírode detaily tvoria celok, tak je to aj pri interiérovom dizajne a architektúre.

spalna_zalu_3

Vstavaná skrina je uz samozrejmosťou v každej domácnosti. Ak máte malú spálňu, tak použitím priestorových fotografií na čelách skrine môžete opticky otvoriť malý uzavretý priestor. Keďže sme navrhovali prezentačný priestor pre firmu, tak sme si mohli dovoliť použiť celoplošný polep vstavanej skrine s tématikou Toskánska. Pre doplnenie nočnej atmosféry, náš interiérový dizajnér zvolil ulicu, na ktorú dopadajú posledné večerné slnečné lúče.

spalna_zalu_4

Zrkadlo umistnené vpravo na fotografii má slúžiť ako úložný priestor na kozmetiku. Bude tam ešte osadená sklená polica, na ktorú sa vyložia vzorky kozmetiky. Samozrejme neskôr by mala byť doplnená aj komoda, ktorá sa umiestni pod kruhové zrkadlo. Tak bude dielo architekta zavŕšené…..

spalna_zalu_6

Odraz interiéru v okrúhlom zrkadle.

spalna_zalu_7